به اعتراف بیشتر فرماندهان و اداره کنندگان جنگ تحمیلی، بسیاری از رزمندگان اسلام که برای دفاع از کشور در جبهه های حق علیه باطل حضور یافته بودند، حضرت امام خمینی(رحمه الله) را از نزدیک ندیده بودند، ولی نفس قدسی امام، آن چنان در روحیه آنها اثر گذاشته بود که در وصیت نامه ها یا نامه هایی که به خانواده هایشان می فرستادند، همه را به دفاع از ایشان سفارش می کردند.
به برخی وصیتنامه های شهدا و نمونه هایی از سفارش آنها به ولایت پذیری اشاره می کنیم.

شهید سردار حاج احمد کریمی

اولین وصیت من این است، در هر موقع و هر کجا که هستید، اول به امام عزیزمان دعا کنید و این شعار «خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار» را هیچ موقع فراموش نکنید و ذکر همیشگی تان باشد. دومین وصیت من این است که همیشه روحانیت را پشتیبان باشید تا شکست نخورید که به قول امام، اسلام بدون روحانیت مثل کشور بدون طبیب است.

شهید حسین قاسمی

لبیک یا امام
همیشه پیشانی بند «لبیک یا امام» به پیشانی می بست. این از علاقه وافر این شهید به حضرت امام (رحمه الله) بود و تأکید داشت:«هنگامی که من به شهادت رسیدم، پیشانی بند مرا به پیشانی علیرضا ـ فرزندش ـ ببندید و پشت سر جنازه حرکت دهید، تا آنها که نمی خواهند ببینند، کور شوند.»

شهید میرزا محمد بیگی

وقت این است که به یاری امام حسین(ع) و حسین زمان بشتابیم و به ندای رهبر عزیزمان که به حق، ندای حیسن (علیه السلام) لبیک گوییم.
یکی از راه هایی که می شود انقلاب را به انقلاب حضرت مهدی (عجل فرجهم) متصل کرد، رهبری حضرت امام در رأس انقلاب است و با رهبری ایشان می شود این حکومت را به صاحبش تحویل داد.برای مقرر شدن امر رهبری، وجود شریف امام لازم و ضروری است و از خدا می خواهم او را برای ما حفظ نماید و تا انقلاب مهدی (عجل فرجهم)، شاهد رهبری او باشیم.
حرف ها، گفته ها و کردار امام، الهام گرفته از وصی و دستورات غیبی ولی عصر(عجل الله) است و همواره دعاگوی او باشیم و طول عمرش را از خدا بخواهیم.

شهید یعقوب مهدی زاده اصل

همیشه هشیار و آماده باشید و مشت خود را بر دهان یاوه گویان و کسانی که می خواهند انقلاب را به انحراف بکشانند بکوبید و نگذارید خون شهیدان عزیزمان پایمال شود و دست بیعت با امام محکم کنید و نگذارید حسین زمان تنها باشد که اگر غفلت کنید به عذاب الهی دچار خواهید شد.

شهید محمود صحرائی اردکانی

من شما را به پیروی از امام خمینی و اطاعت بی چون و چرا از راهش که همان راه امام زمان (عجل الله) است توصیه می کنم. من به شما توصیه دارم با هر کسی که از روی عناد با این انقلاب دشمن است به مقابله برخیزید.

سید محمد ابراهیمی

همیشه به یاد خدا باشید و به دستورات شرعی و الهی عمل کنید و از امت شهید پرور ایران و به خصوص همشهریان عزیز می خواهم دست از اسلام، امام و انقلاب بر ندارند و با حضور در صحنه، پوزه لاشخوران شرق و غرب را به زمین بمالند و مواظب باشند افراد منافق، شما را فریب ندهند.
برادران عزیز، ملاک و خط مشی شما باید دستورات خدا، قرآن، چهارده معصوم (عجل الله) و امام عزیزمان خمینی کبیر باشد و با حضور در صحنه های جنگ و انقلاب، روح شهدای اسلام را شاد کنید و دشمن را به هراس و وحشت بیندزاید.

شهید جواد هرمز پور

ما انقلاب نکردیم برای شکم. منظور این است که اگر کمبودی باشد از نظر اقتصادی، تحمل کنید. دولت را تضعیف نکنید، تضعیف دولت، تضعیف امام است، تضعیف امام، تضعیف اسلام است. نگذارید که دشمنان داخلی و خارجی بین شما نفوذ کنند. روز به روز وحدت خودتان را حفظ کنید که ما پیروزیم.

دانش آموز شهید، جواد پاکپور

هرگز امام را تنها نگذارید؛ یعنی اگر امام را یاری نکنید به اسلام پشت کرده اید و این خیانتی است به اسلام و امیدوارم که همه مسلمین جهان با هم وحدت کلمه داشته باشند تا اسلام مستحکم و پایدار باشد.

شهید باب الله رفعتی

برای امام عزیزمان در سرِ نمازهایتان دعا کنید و از خدا طول عمر آن رهبر بزرگ را بطلبید و برای رزمندگان و مجروحین و اسیران دعا کنید.
آرزو داشتم به حضور امام برسم و او بر روی من لبخند بزند؛ زیرا تنها چیزی که قلب مرا تسکین می دهد، لبخند رهبر می باشد، ولی چون سعادت آن را نداشتم از پدر و مادرم می خواهم که عکسی زیبا از امام را که در حال لبخند زدن است، بر روی قبرم بزنند، شاید قلبم با دیدن آن گرم گردد.

دانشجوی شهید، علی رضا کریمی

به ولایت فقیه که استمرار حرکت انبیا است چنگ بزنید؛ چرا که در زمان غیبت امام زمان (عجل الله) تنها، ولی فقیه است که می تواند رهبری جامعه اسلامی را عهده دار شود و زمام امور مسلمین را در دست گیرد و قدر علما را بدانید که ذخایر انقلاب هستند.

شهید جلال امیری

من از تمام اقوام و دوستان و آشنایان می خواهم که امام را تنها نگذارید و سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و بگویید که تا آخرین قطره خونم، سنگر امام را ترک نکرده و نخواهم کرد. با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام بلاها با حسین (ع) همراه باشم.

شهید امیرخسرو سقایی

ملت غیور و شجاع ایران ! همان طوری که از اول انقلاب با امام و روحانیت بودید و از آنها پیروی می کردید، مبادا این وحدت و هم بستگی که بین شما و روحانیت است، از هم بپاشید.

شهید رضا خرمی

همیشه پیرو خط امام باشید که اگر این گونه باشید، هیچ خطر و انحرافی شما را تهدید نمی کند.

شهیدان ابوالفضل علمداری و دهقان نصیری

این دو شهید در وصیت خود تأکید داشتند که «کسانی که پیرو ولایت فقیه نباشند، نمی توانند در تشییع جنازه آنان شرکت کنند» و این اوج اعتقاد آنها را به این امر مهم نشان می دهد.

شهید عباس زرگری

به هیچ کس اجازه ندهید اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تضعیف کند.

غلامحسین ابراهیمی

ای ملت عزیز مسلمان و شهیدپرور! همچنان پابرجا باشید و سست نشوید، مبادا این روحیه انسانی و اسلامی خود را از دست بدهید.

شهید محمد مهدی حقیقی

برادرانم و خواهرانم! شما را به صبر و تقوا دعوت می نمایم و از شما می خواهم که همیشه دنباله روی خط ولایت و ادامه دهنده راه شهدا و پشتیبان رهبری باشید.

شهید حسین ملکیان

امریکای جنایت کار باید بداند که اگر تمامی امت مسلمان ایران شهید بشوند، دیگر نمی گذارند که او به ایران برگردد، مگر اینکه از روی جسد امت شهید پرور بگذرد.
این توصیه ها، زنگ خطری است برای بیداری ما تا اگر غفلت کرده ایم به خود آییم و اگر خواب هستیم، بدانیم که وقت بیداری است. دشمن از شهدا و ملت ایران کینه ای بزرگ به دل دارد و اگر فرصتی بیابد با چکمه های استبداد و استعمار، تمام دستاوردهای انقلاب را پایمال می سازد.

/ 0 نظر / 18 بازدید